Blog

Nové články

:

Vše

Cordura - materiál minulosti i budoucnosti

Cordura  - materiál minulosti i budoucnosti 3 minuty čtení

Tradiční univerzální materiál používaný v celé škále outdoorového vybavení. Od ultra lehkých věcí až po ty nejzatěžovanější výrobky. Je velice oblíbený především pro svou životnost, odolnost a pevnost v porovnání k váze. Tak nějak lze ve zkratce popsat vlákna cordura ve dvou větách. O tomto zajímavém materiálu by se dala sepsat obsáhlá kniha. Společně se podíváme na ty opravdu základní informace. 

20. 3. 2024, Marek Žampach

Typ obuvi: Nástupovky – k čemu jsou a jak je vybrat

Typ obuvi: Nástupovky – k čemu jsou a jak je vybrat 7 minut čtení

Nástupovky jsou klíčovým prvkem výbavy, který má zajistit pohodlí, bezpečnost a výkon při vašich dobrodružstvích. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o nástupovkách – od toho, jak vybrat ten správný typ a velikost, přes materiály a technologie až po údržbu a péči. Ať už jste začátečník nebo zkušený dobrodruh, náš průvodce vám pomůže najít ideální obuv pro vaše příští dobrodružství.

15. 3. 2024, Roman Pospíchal

Hochschwab na sněžnicích – tip na výlet

Hochschwab na sněžnicích – tip na výlet 5 minut čtení

Když chce Pražák v zimě vypadnout na prodloužený víkend ze zabláceného velkoměsta a užít si vícedenní horský přechod, má v podstatě tři možnosti. První z nich je návštěva některého z našich českých pohoří. Ta jsou nádherná, ale sněhu tam bývá většinu zimy pramálo a kavárenských povalečů naopak požehnaně. Druhou možností je odjet nočním vlakem na Slovensko a podívat se na Fatru nebo do Nízkých Tater, klasiku klasik všech českých dobrodružných duší. Ty na tom jsou co do počtu turistů o něco lépe a krásných výhledů a zážitků nabízí mraky. My si však pro náš letošní zimní výlet volíme možnost třetí – rakouské Alpy, a to konkrétně pohoří Hochschwab.

13. 3. 2024, Ondřej Beneš a Jan Berka

Jak vystoupat na Grossvenediger – rady a tipy

Jak vystoupat na Grossvenediger – rady a tipy 7 minut čtení

Grossvenediger sahá do výšky 3657 metrů, což z něj dělá pátý nejvyšší vrchol Rakouska. Svou prominencí a mírou zalednění však představuje jednu z dominant celých Východních Alp a prémiový kousek do sbírky každého horala. Je už zdálky dobře viditelný, snadno rozeznatelný a díky svým stále ještě masivním ledovcům září na všechny strany. Pravděpodobně právě proto ve středověku dostal tento název – „Velký Benátčan“. Lidé z údolí totiž věřili, že právě tahle jejich hora musí být viditelná až z dalekých Benátek. 

4. 3. 2024, Ondřej a Jiří Švihálkovi