Vícedélkové lezení

Sportovní vícedélky vyžadují kromě síly něco navíc – umět zřídit štand a k tomu odjistit parťáka na druhém konci lana. A pokud se chystáte do hor, musíte prokázat maximum schopností. Založení dalšího jištění je na vaší intuici. Když nýty a borháky úplně chybí, budete hledat, kudy dál. Každý krok je jako dokonale promyšlená partie šachu.

Doporučené vybavení

K sedáku, lezečkám, helmě a expreskám přidejte jistítko, karabiny a smyčky. Jestli se chystáte na opravdu dlouhé cesty, sbalte si také jídlo, pití a vhodné oblečení. Počasí se může změnit z minuty na minutu.

Síla, odhodlání, bystrost

Chcete poprvé vyzkoušet vícedélky v horách? Miřte k chatě Adamekhütte pod Dachsteinem. V okolí najdete lehké dlouhé cesty, které jsou osazeny kvalitním jištěním. Pokud jste se na skalách něco nalozili, je váš směr jasný – Vysoké Tatry. Při výstupu na Voliu Vežu se rozehřejete, fyzičku proklepnete na Ošarpancích. Když vše dopadne dobře, zkuste Hokejku v západní stěně Lomničáku, legendu tatranského lezení.

Poznat hory znamená poznat sám sebe.

Jestli milujete ticho a absolutní koncentraci, tak přesně taková atmosféra na vás dýchne ve francouzském Chamonix. Komorní výstupy na žulové jehly odhalí syrovou krásu zdejších skal, které psaly historii horolezectví. Těště se na dlouhé trasy ke vzdáleným vrcholům i vynýtované sportovní cesty s noclehem v bivaku nebo na chatě.

Užitečné rady, tipy a návody

Seznam vybavení pro vícedélkové lezení

Inspirujte se seznamem vybavení pro jednodenní skalní vícedélky.

Seznam vybavení pro vícedélkové lezení

Nejlepší nabídky

Zobrazit více produktů

Články o Vícedélkové lezení

Další články