Alpinismus

Velehory budí respekt. Poklidná idyla se v mžiku může změnit. Mraky se valí, slunce střídá ledový déšť. Přesto, stanout na vrcholu je touha každého alpinisty. Ten svou duši totiž upsal horám.

Doporučené vybavení

Úvazek, helma, lano, cepín, mačky, karabiny, expresky, smyčky, vklíněnce a friendy tvoří nezbytné minimum vaší výbavy.

Klid, pokora a naplnění

Eiger, v překladu Obr, dostává svému názvu. Tento masiv se tyčí téměř do čtyř tisíc metrů. Jeho severní stěna se s převýšením přes 1800 metrů řadí k největším a nejobtížnějším na starém kontinentu. Z ničeho nic z doliny vyrůstá zeď kolmého kamene a ledu, která zkušeného horolezce nenechá chladným.

Pocit, kdy se člověk po náročném a úmorném stoupání ocitne na vrcholu, je neopakovatelný.

Magická hora, symbol Alp, místo plné slavných i pohnutých okamžiků. Matterhorn láká a pokouší srdce snad každého. K tomu, abyste jej zdolali, je třeba nejen pořádná kondička, ale i rozvaha, orientační smysl a notná dávka odhodlání. Troufnete si na horu všech hor?
 

Užitečné rady, tipy a návody

Seznam vybavení pro alpinismus

Základní heslo alpinisty zní, co nemám, to nepotřebuji. Jenže leckdy to tak jednoduché není a přeci jen, takový nouzový bivak v tričku a kraťasech…

Seznam vybavení pro alpinismus

naši zákazníci milují

Související produkty

Články o Alpinismus

Severní stěnou Eigeru s HUDY ambasadorem Lukášem Ondráškem

Severní stěnou Eigeru s HUDY ambasadorem Lukášem Ondráškem

Švýcarský Eiger patří k prubířským kamenům historie alpinismu. Severní stěna, která se nad okolní terén tyčí do výše 1800 m, napsala příběhy plné heroických výkonů i tragických pádů. Mordwand, tedy Stěna smrti, jak se jí ponuře přezdívá nedá nikomu nic zadarmo. Na vlastní kůži se o tom se svým spolulezcem přesvědčil náš kamarád a nový HUDY ambasador Lukáš Ondrášek.

23. 6. 2019, Lukáš Ondrášek | Jan Klega

Další články