Bouldering

Bouldering je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder – balvan.

Doporučené vybavení

Hodí se vám tři věci: bouldermatka chrání před případným pádem, lezečky umožňují přesný pohyb, pytlík s magnéziem ručí za suché dlaně.

Spojte krásu síly a gymnastiky

Objevte boulderový ráj v Česku. Variabilní lezení, nádherný pískovec a dechberoucí výhledy si užijete na Sněžníku. Vydejte se jen pár kilometrů od hranic do oblasti Gor Sokolowych a Rudawy Janowiecke a zažijte opravdovou radost z boulderingu. Na místě, o kterém málokdo ví a které patří k tomu nejlepšímu v našem okolí.

Kouzlo boulderingu spočívá v mnoha věcech, ale jedna je nad všemi – přátelství. Když se vydáte na skálu nejištěni, musíte se absolutně spolehnout na chytače pod vámi.

Jestli jsou vám české skály malé, vyrazte do ráje všech lezců, francouzského Fontainebleau. Většinu boulderů tvoří pískovcové balvany s měkkými doskoky. Vyžadují od vás tak sílu, balanc i pořádnou práci nohou.

Užitečné rady, tipy a návody

Tipy pro začátečníky

Bouldering je hra s tělem a se skálou, kde i sebemenší detail může vést k vyřešení problému, zábava i společenská záležitost s nenáročností na metodické zkušenosti.

Tipy pro začátečníky

Vybavení na bouldering

Bouldering je na vybavení nenáročný sport. Zjistěte, bez čeho se přeci jen neobejdete.

Vybavení na bouldering

Články o Bouldering

Další články